top of page

ARCHIWUM

  • Katarzyna Magnuszewska

MODNE PRAWO I MOJE WYSTĄPIENIE NA KONFERENCJI NAUKOWEJ W POZNANIU

Konferencja Naukowa zorganizowana przez Modne Prawo odbyła się 16 września 2019 r. w bardzo urokliwym miejscu.

Wszyscy, którzy mnie znają (klienci, czytelnicy, znajomi) wiedzą, że moje podejście do przekazywania wiedzy i tłumaczenia zagadnień dotyczących procesów kościelnych ma formę "luźnej" pogawędki, która mocno odbiega od utartych uniwersyteckich ścieżek. Tym razem też tak było.

Pokazałam, ze o prawie kanonicznym i drodze do zawodu adwokata kościelnego można rozmawiać swobodnie.

Bardzo dziękuję za zaproszenie i za wysłuchanie prelekcji o prawie kanonicznym i procesach o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Dziękuję za owocną dyskusję nt. prowadzenia spraw w sądach kościelnych i pytania z cyklu czy warto studiować prawo kanoniczne.

Spotkanie zaliczam do bardzo udanych nie tylko ze względu na wiele pytań, jakie otrzymałam, ale także ze względu na klimat miejsca. Przedwojenna willa, bo o niej tu mowa, pełniła rolę naukową, a przerwa kawowa serwowana była w zaczarowanym ogrodzie pośród połaci zieleni i przebijających się promieni słonecznych, zamiast w marmurowej auli.

W tak zaczarowanej scenerii, pośród merytorycznych prawniczych historii, powstało zdjęcie, które po obróbce zyskało trochę baśniowego charakteru! :)

bottom of page