top of page

ARCHIWUM

  • Katarzyna Magnuszewska

ADWOKAT KOŚCIELNY OD PROCESÓW KOŚCIELNYCH BŁĘDNIE NAZYWANYCH "ROZWODAMI KOŚCIELNYMI"


Jestem adwokatem kościelnym i na co dzień zajmuję się prowadzeniem procesów kościelnych o stwierdzenie nieważności małżeństwa,

a w wolnych chwilach lubię odwiedzać kościoły. Ci, którzy mnie znają wiedzą, że uważam je za kolebkę i strażników architektury. W weekend wybrałam się na Żoliborz i dzięki temu powstało takie oto zdjęcie.

Kanonistyka jest moją codziennością, więc jeśli chcielibyście skorzystać z mojej pomocy przy procesie kościelnym, który jest błędnie nazywany "unieważnieniem małżeństwa" lub "rozwodem kościelnym", to skontaktujcie się ze mną telefonicznie lub przez maila w zakładce KONTAKT.

Zaraz po studiach, w Dzień Dziecka, zostałam przyjęta do Sądu Metropolitalnego Warszawskiego, by przesłuchiwać strony procesowe i ich świadków, co było moim stałym zajęciem trwającym ładnych kilka lat.

W pewnym momencie uznałam, że chcę przybliżyć temat procesów kościelnych innym i założyłam kancelarię kanoniczną. Wtedy też zaczęłam pracę na własny rachunek i mimo upływu lat czuję sentyment do Sądu Metropolitalnego Warszawskiego.

Dla mnie te sprawy są proste i mimo różnych rozmaitości, w tym pięknych kwiatków wyrastających w trakcie procesu, do których jestem przyzwyczajona, to nadal potraficie mnie zaskoczyć. I mimo, że każdą sprawę rozpatruję indywidualnie, gdyż każdy człowiek jest inny, to jednak procesy kościelne są proste.

bottom of page